Nasıl güçlü Pokemon yakalanır? Pokemon Go evolve nasıl yapılır?

Pokemon Go oyunu hakkında sizlere internetten derlenen pokemon Go rehberini ve pokemon Go hakkında nasıl oynandığı ve daha bir sürü bilgi sunuyoruz.
Pokemon Go hayatımıza girdi ve herkesin oyun hakkında merak ettiği farklı sorular var. Pokemon Go'da revive ne işe yarar? Fake Gps nasıl kullanılır? Pokemon Go GYM sistemi nasıl çalışır? Pokemon güçleri nasıl belirlenir?

Pokemon Go henüz resmi olarak ülkemizde yayınlanmasa bile son günlerin en çok konuşulan konuları arasına girdi. Özellikle çocukluğunu 90’larda yaşayanlar için efsaneleşen Pokemon çizgi filminin gerçek hayatla birleştirilmiş oyunu olan Pokemon Go nasıl oynanır? Pokemon Go’da hile yapılıyor mu? Pokemon Go uygulaması içinde virüs var mı? Güçlü Pokemon’lar nerede bulunur? Oyuna Pikaçuyla nasıl başlanır? İşte Pokemon Go oyunuyla ilgili tüm merak edilenler ve Pokemon Go rehberi ayrıntıları…

POKEMON GO NASIL YÜKLENİR?

Oyun Türkiye’de resmi olarak yayınlanmadı ancak farklı yöntemlerle oynanabilmekte. Android altyapısını kullanan cihazlar için oyun dosyası yani APK, internet üzerinden indirilerek cihaza kurularak oynanabilmekte. Iphone cihazlar için Appstore hesabınızın oyunun yayınlandığı ülkelerden birinin konumuna ayarlanmış olması gerekmekte.

POKEMON GO NASIL OYNANIYOR?

Oyun sanal dünyayla gerçek dünyayı birleştiriyor, dünyada gerçek mekanlara yayılmış Pokemon'ları toplamak için farklı konumlara gidip yeni Pokemon'lar avlamanız gerekiyor. Pokemon'lar özelliklerine göre farklı yerlere yayılmış durumda, oyuncuların sosyal medyada yaptığı yorumlarda su türü Pokemon'ların daha çok sahillerde bulunduğundan bahsediliyor. Bazı nadir görülen Pokemon'ların kuytu köşelerde bulunduğu her yerde rastlanamayacağı konuşuluyor.

BAŞLANGIÇTA PİKAÇU YAKALAMAK MÜMKÜN!

Başlangıçta etrafımızda 3 farklı Pokemon çıkıyor, bunlar Bulbasaur, Squirtle ve Charmander, bunlardan birini o anda yakalayabilirsiniz, ancak en sevilen Pokemon olan Pikaçuyu yakalamak ve oyuna onunla başlamak istiyorsanız, diğer 3 Pokemon'dan biraz uzaklaşıp beklemeniz gerekiyor, diğer 3 Pokemon tekrar belirecek ve bu sefer yanlarında Pikaçu da olacak.

POKESTOPLAR NE İŞE YARAR?

Pokestoplar etrafa yayılmış merkezi noktalar, önemli binalar, tarihi eserler, parklar, bahçeler, süs havuzları gibi konumlarda bulunmaktadır. Haritada mavi bir çubuk olarak gözüken bu noktalara yaklaştığınızda Pokestop’ta çıkan görseli parmağınızla çevirerek çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Pokestop ödülleri arasında en fazla ihtiyaç duyulan Poketoplar da var, Poketoplar Pokemon yakalamak için kullanılıyor ve oyun içinde hayati önem taşıyor.

POKEMON GÜÇLERİ NASIL BELİRLENİR?

Pokemonlar yakaladığınız anda kendine ait gücü belli olacak şekilde gelir, CP olarak adlandırılan Pokemon gücü sizin levelinize göre farklılık göstermektedir. Aynı cins Pokemonlar farklı güçlerde olabilir, hatta bir Pokemon kendi türünün gelişmiş halinden daha güçlü bile olabilir.

POKEMON GO REVİVE VE POTİON NE İŞE YARAR?

Pokemon Go’da mücadeleler sırasında yaralanan ya da bayılan Pokemon’ları diriltmek ya da canını yükseltmek için Potion ve Revive eşyaları kullanılmaktadır. Revive adlı eşya, potiondan daha etkili bir eşyadır.

POKEMON GO’DA NASIL SAVAŞILIR GYM NEDİR?

GYM’lerde mücadele etmek için en az 5 level olmanız gerekmektedir. Pokemon Go’nun savaş alanlarını GYM olarak tanımlayabiliriz, GYM’ler aynı Pokestoplar gibi etrafa yayılmış noktalardır, tarihi eserler, parklar, meydanlar, önemli binalar gibi pek çok konum GYM olabilir. Herhangi bir GYM’i ele geçirmek için önceden oraya Pokemon bırakmış kişiyi mağlup etmeniz gerekmektedir, GYM’deki rakibinizin Pokemon’unun CP gücü önemlidir, sizinkilerden daha güçlü bir Pokemon’a sahipse rakibinizi yenemezsiniz aksine zarar görürsünüz

POKEMON GO’DA TAKIMLAR NEYE GÖRE BELİRLENİR?

5 level olduktan sonra herhangi bir GYM’e tıkladığınızda size takım seçmeniz için seçenekler sunulmaktadır. Pokemon Go’da seçebileceğiniz 3 takım bulunmakta bunlar oyuncular arasında kırmızı, mavi ve sarı takımlar olarak adlandırılsa da takımların kendilerine ait isimleri bulunmakta, Valor takımı kırmızı, Mystic takımı mavi, Instinct takımı sarı renklidir.

POKEMON GO RESMİ OLARAK YAYINLANMADIĞI İÇİN VİRÜS TEHLİKESİ ORTAYA ÇIKTI!

Pokemon Go oynayanların sayısı giderek artıyor. Henüz çıkalı birkaç gün olmasına rağmen oldukça ilgi gören oyun resmi olarak ise Türkiye'ye gelmedi. Apk'lar üzerinden bu oyunu indirmek ne kadar güvenli? Apk virüs bulaştırır mı?
Bir güvenlik şirketi Pokemon Go yüklemek için kullanılan Apk'ların birinde güvenlik açığı tespit etti. Bu açık tüzünden telefon dışarıdan gelen tehlikelere karşı savunmasız kalıyor. Bunun önüne geçmek çin güvenilir güvenlik uygulamalarını yüklemelisiniz.
KAYNAK: sozcu.com.tr
Beğendiyseniz Lütfen Paylaşın

Yorum Gönder